16 Aralık 2013 Pazartesi

Masquerade


Masquerade

Sıra geldi diğer kulüplere oranla daha az popular olan bir mekana, Masquerade. Gece eğlencesini iyi bilmeyenler dışında coğu kişi bilmez bu kulübü. Evet büyüktür ve gerçekten ünlü konukları vardır ama diğer yazdığım kulüplere oranla popülerliği pek onlarla yarışamaz.

Kulüp hakkında sitesinde yazan bilgileri yazacağım ama benim bildiğim kadarıyla şuan bilgi veriyorum. Masquerade’e sadece perşembe ve pazar günleri gidiyorum çünkü o günlerde R&B partileri oluyor ve ciddi anlamda müzikleri açık ara diğer R&B kulüplerine göre kaliteli. Acun Ilıcalı’nın bu tarzdaki müzik zevkini Acun Ilıcalı’yı tanıyan çoğu kişi bilir ve bu kulübe gittiğimde bir kaç defa Acun Ilıcalı’yı gördüm. Demek ki oda Masquerade’in tarzını beğeniyor. Biliyoruz ki Acun Ilıcalı dünyanın her tarafını gezmiş biri ve bütün kulüpleri bildiğinden adım gibi eminim. Onunda burayı tercih etme meselesinden dolayı müziğin kalitesini anlayabiliyoruz veya kafamızda bir şeyler yorumlayabiliriz buna ilgili olarak.

Kulübün içi çok geniş ve kendine has ismiylede alakalı olarak bir maske amblemi var ve bu amblemi her yerde görebiliyoruz. Kulübe girdiğinizde her yerde bu amblemle karsılasabilirsiniz. Barın ortasında kocaman bir maskeli kafa onun dışında DJ in çıktığı alanin üst kısmında büyük 3adet maske bulunmakta. Bundan dolayı dizaynı hoşuma gidiyor benim tek rahatsız olduğum özelliği gelen insanlardaki kalite eksikliği. Içerdeki insanlara baktığımızda çok fark görebiliyoruz buda rahatsız edici bir durum aslında. Yani sadece belli bir kesim gelmiyor ve gelme amacı hepsinde aynı değil.
Kulubün dediğim gibi sadece perşembe ve pazar eğlencelerini biliyorum ona göre yazıyorum sürekli ondan dolayı kulübün kendi sitesindende alıntı yapacam.

Kulübe göre ;

İstanbul’da 14 Ekim 2011’de görkemli bir açılışla kapılarını açan “Masquerade Club Istanbul”, Türkiye’de “VIP Eğlence” anlayışını yaşatmak amacıyla gece hayatına iddialı bir giriş yapmış bulunmaktadır. Uzun yıllar boyunca bu sektörde çizgisini bozmadan başarılı işlere imza atan Tarkan Ahmet şimdi de profesyonel ekibiyle beraber; Masquerade Club’ı en üst sıralara taşımıştır.

Türkiye’de gerek mimarisi ve hizmetiyle, gerek özel showları ve müziğiyle eğlence sektörünün lideri olan “Masquerade Club”, özel event & organizasyonlar hariç, haftalık ortalama 5000-6000 misafir ağırlamaktadır. “Masquerade Club”ın misafirlerinin çoğunu, yurtiçinden ve yurtdışından gelen cemiyet hayatının saygın simaları; şirketlerin üst düzey yöneticileri; sanat ve spor camiasında başarılara imza atan kişiler oluşturmaktadır .“
Masquerade Club” , genel programın dışında gece ve gündüz düzenlenebilen büyük şirketlerin yemeklerine, afterwork partilerine, eğlencelerine, ürün lansmanlarına; vakıf & dernek ve Vip turist gruplarına düzenlenen organizasyonlara; dünya çapında düzenlenen eventlere ev sahipliği yapmaktadır.

Bugüne kadar dünyaca ünlü yerli ve yabancı birçok sanatçı ve dj’i ülkemize getiren; ülke çapında birçok dev organizasyona imza atan, birbirinden başarılı projeler üstlenen Bedroom Project, “Masquerade Club”ın bir kuruluşudur ve Masquerade Club’da dünyaca ünlü birçok sanatçı ve dj ile eventler düzenlemektedir.
Masquerade Club Türkiye’de bir çok ilke imza atmıştır. Performans ve show ekibi, Masquerade Club Istanbul için özel olarak kurulmuş bir ekiptir. Tavana döşenen özel raylarda yurtdışından gelen akrobat bayanlar tül, çember, perde gibi sıradışı gösteriler gerçekleştirmektedir. Avrupa’nın ünlü ses ve performans sanatçılarından Mandego(Brent) sahne performansıyla değişik showlar sergilemektedir. Ayrıca Masquerade Club bünyesinde bulunan “Altınparmak Stüdyosu” ile genç yeteneklere müzik alanında destek vermektedir.
Masquerade Club dünya çapındaki eventleri, kaliteli müziği ve hizmeti ile resmi olarak Dünyanın En İyi Klüpleri (World’s Finest Clubs®)nden biri olarak ödüllendirilmiştir. VIP Room Paris, LAVO New York, Armani Prive Milan gibi meşhur mekanların da sahip olduğu bu ödül, üst düzey eğlence ve servis te yüksek kaliteyi temsil ediyor.
The World’s Finest Clubs® dünyadaki en özel gece klüplerini seçen ve ödül veren öncü kuruluştur. Buna ek olarak The World’s Finest Clubs® bünyesinde bulunan kart sistemine sahip olan özel üyelerine; ödülendirilen kulüpler de ayrıcalıklı ve öncelikli hizmetler sağlar. Şu anda dünya üzerinde bu ödülü kazanmış olan 126 klüp, 310 otel ve 40 restaurant mevcuttur.
Masquerade Club’ı, Avrupa’nın en büyüğü ve mükemmeli olmaya hazırlayan ve markayı birçok seçkin eğlence noktasına taşımayı hedefleyen muhteşem ekip: “Masquerade Club İstanbul, mimarisinden hizmetine, müziğinden showlarına kadar anlatılacak bir yer değil, ancak yaşanacak bir yerdir.” diyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder